• Nowoczesne leczenie bez bólu
  • PRODENTAL_baner.jpg
  • Mikroskop Leica

Oferta

KONSULTACJE

Nasi lekarze przeprowadzają konsultacje, na których
ustalają szczegółowy plan leczenia.


ENDODONCJA

Leczenie endodontyczne w postępowaniu postępowym przy zaawansowanej próchnicy.


Dla ocalenia zęba zawsze warto podjąć próbę zastosowania leczenia kanałowego. Własne urządzenie do przeprowadzania leczenia kanałowego, często wymagającego leczenia.

Dzięki możliwości uzupełnienia brakującego elementu, jak najbardziej, implant jest niewątpliwie tańszy od wymaganej interwencji w sąsiednich zębach. Lekarz dentysta po wykonaniu zdjęć RTG przedstawił dokładny plan leczenia i ocalenia zębów.

W naszych gabinetach przeprowadzamy badania kanałowe przy użyciu mikroskopu i endometru z mikrosilnikiem Reciproc.

REENDO

Ponowne leczenie endodontyczne (reendo) zwane jest także rewizją leczenia kanałowego. Jest to bardzo skomplikowana procedura, wymagająca dużego doświadczenia lekarza oraz nowoczesnego sprzętu do pracy w powiększeniu. Stosujemy ją w przypadku wykrycia nieprawidłowo wypełnionych kanałów korzeniowych, złamanych narzędzi endodontycznych pozostawionych w kanałach, zmian zapalnych w wierzchołkach korzeni oraz widocznych dodatkowych kanałów, które wcześniej nie zostały opracowane.

ORTODONCJA

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii,zajmującą się leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz korygowaniem nieprawidłowości zębowych.Leczenie ortodontyczne przeprowadza się u pacjentów w każdym wieku z powodów profilaktycznych i estetycznych. Poza poprawą wyglądu i samopoczucia, skutecznie przeprowadzone leczenie ortodontyczne zapewnia poprawę wymowy oraz zmniejsza skłonność do próchnicy, odkładania się kamienia nazębnego oraz paradontozy.W naszych gabinetach prowadzimy leczenie dzieci, młodzieży i dorosłych z wykorzystaniem aparatów zdejmowanych i stałych.

IMPLANTOPROTETYKA

Implantoprotetyka to nowoczesna dziedzina stomatologii, która pozwala stworzyć doskonałe oparcie dla uzupełnień protetycznych, poprawiając znacząco kosmetykę uzębienia oraz komfort Pacjenta. Polega na odbudowie uzębienia na implantach, co pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego oraz poprawę funkcjonowania narządu żucia. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, może obejmować całość jamy ustnej, bądź pojedyńczy ubytek. Podstawowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan (materiał biokompatybilny – nie rozpoznawany przez organizm jako ciało obce).

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Wykonujemy licówki porcelanowe, korony pełnoceramiczne oraz korony na złocie i stopach metalowych. Korony pełnoceramiczne zapewniają niespotykane odwzorowanie naturalnych zębów i pozwalają cieszyć się pięknym uśmiechem. Technologia wykonania gwarantuje trwałość, estetykę i naturalne piękno.

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

W stomatologii zachowawczej wykonujemy nowoczesne wypełnienia zębów wysokiej jakości materiałami światłoutwardzalnymi.

WYBIELANIE ZĘBÓW

Biały, zdrowy uśmiech to dobre samopoczucie i pewność siebie. Nasza procedura wybielania przy zaangażowaniu i współpracy Pacjenta w trakcie i po zabiegu gwarantuje trwałe efekty. W naszym gabinecie wykonujemy wybielanie zębów lampą Beyond . Cały zabieg odbywa się na jednej wizycie i trwa ok. 45 - 60 min. Niebieskie światło wysokiej częstotliwości emitowane przez lampę Beyond Whitening aktywuje formułę wybielającą, która zawiera nadtlenek wodoru (H202), oraz dwutlenek krzemu wraz ze specjalnymi związkami. 30 – 45 minutowy zabieg utlenia pigmentację 16 lub więcej zębów, przywracając je do naturalnej bieli. Po zabiegu zęby stają się jaśniejsze od 5 do 14 odcieni wg skali VITA. Beyond emituje bardzo zaawansowane niebieskie światło o długości fal pomiędzy 480, a 520 nanometrów. Światło jest filtrowane przez 12000 światłowodów o całkowitej długości ponad 1 mili oraz specjalny układ optyczny, co całkowicie eliminuje szkodliwe światło podczerwone i ultradźwiękowe. Lampa Beyond wydziela niższą temperaturę niż podobne produkty dzięki zastosowaniu najnowszej techniki optycznej, co pozwala wyeliminować efekt podeażnienia nerwów. 30 minutowy proces jest bardzo efektywny, szczególnie w przypadku zębów przebarwionych przez papierosy oraz kawę czy herbatę. Wybielone zostają zęby, które utraciły swoją naturalna barwę po stosowaniu takich lekarstw jak tetracyklina. Środek wybielający zawiera również składnik obniżający wrażliwość zębów.

NOWOCZESNE BEZBOLESNE ZNIECZULENIE DENTAPEN

Aby jeszcze bardziej zminimalizować stres, oferujemy nasz Pacjentom bezbolesne znieczulenie. Dentapen to kompaktowe, sterowane komputerowo urządzenie stomatologiczne do bezbolesnego znieczulania. Zastosowane w nim rozwiązania sprawiają, że podanie znieczulenia z wykorzystaniem urządzenia jest bezbolesne.
Wszystko za sprawą mikroprocesora, kontrolowane tempo pracy  środka  znieczulającego. 

                             
Brak strzykawki i brak bólu do wielki atut!
PROTETYKA

Nowoczesna protetyka pozwoliła na uzupełnienie brakujących zębów, dzięki czemu dostęp do pięknego i ważnego miejsca, komfortu życia.


Uzupełnienie naszego Pacjenta przygotowujemy z największa precyzją. Współpracujemy z najlepszymi technikami dentystycznymi, oferującymi wysokiej jakości uzupełnienia przypominające zęby.
W naszym gabinecie stosujemy następujące rozwiązania:


  • licówki ceramiczne
  • korony i mosty pełnoceramiczne
  • korony i mosty na  złocie
  • korony i mosty na tlenku cyrkonu
  • protezy szkieletowe
  • protezy bezklamrowe
  • protezy całkowite i częściowe


PROFILAKTYKA I HIGIENA

Naszym Pacjentom proponujemy profilaktyczne zabiegi higieniczne takie jak scaling (usuwanie kamienia nazębnego, powstającego z płytki bakteryjnej) oraz piaskowanie zębów. Istnieje możliwość bezpłatnego przetestowania szczoteczki elektrycznej Oral-B Triumph.

Zachęcamy Państwa do wizyt w naszych gabinetach.
Nasz wykwalifikowany personel dokona profesjonalnego przeglądu dentystycznego, a w razie problemów zaproponuje najlepsze i najmniej inwazyjne rozwiązanie.
DIAGNOSTYKA PANTOMOGRAFICZNA

Zdjęcie pantomograficzne potocznie nazywane również panoramicznym, stanowi podstawowe badanie RTG w nowoczesnej diagnostyce stomatologicznej. Dzięki pantomografii uzyskujemy zdjęcie całego uzębienia, a także struktur je otaczających. Każdy pacjent powinien przynajmniej raz w roku wykonać zdjęcie pantomograficzne, ponieważ jest ono niezbędne w celu dokładnego zdiagnozowania stanu uzębienia oraz podjęcia prawidłowych decyzji co do ewentualnego leczenia.

DIAGNOSTYKA RTG

Skuteczne leczenie stomatologiczne wiedzy. Rentgenowskie.


Wykonanie zdjęcia rentgenowskiego stanowi niezbędny element procedury diagnostycznej. Prezentuje się Lekarzowi, co nie jest widocznym gołym okiem. Niech wychwycić wszelkie nieprawidłowości, co ułatwia decyzję w sprawie dalszego postępowania.

Prodental

Nowy Sącz ul. Długosza 59

 

tel. 018 443 41 73
e-mail: prodental@onet.eu

Szybkie linki

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 20:00

Sobota: 8:00 - 14:00

Rejestracja

Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 17:00